Přeskočit na obsah
Domů » Proběhlé akce » Happy Dog Show 2017

Happy Dog Show 2017

Happy Dog Show 2017

Náš III. ročník nadační výstavy Happy Dog Show 2017 se již tradičně konal v kempu Džbán na Praze 6. I přes horší březnové počasí se sešlo na pomoc psům bez domova krásných 355 psů. Vystavovatelé se mohli pochlubit svými čtyřnohými miláčky v několika kategoriích (dle FCI  psů s průkazem původu a nebo dle výšky voříšků). Jak tedy rozdělení pejsků napovídá, výstava byla určena pro všechny psy, bez ohledu na to, zda mají průkaz původu nebo jsou adoptovaní z útulků a psích azylů.

     

Počasí neodradilo ani rodinné příslušníky vystavovatelů, celkem Kemp Džbán dokázal pohltit zhruba 500 návštěvníků, které měli na výběr kromě klasické výstavy zúčastnit se různých aktivit se svým psem.

  • Tlapkiáda
    Soutěž o 10 disciplínách, jejichž výsledky se zapisovaly do hracích karet. Pejsek, který měl nejlepší výsledky, obdržel roční předplatné časopisu Haf & Mňau. Vystavovatelé se mohli přihlásit předem za symbolickou částku 50,-Kč.
  • Dog Biatlon
    Klasický biatlon, akorát místo běžek máte psa. závodník běhá v určitém vyznačeném prostoru, střílí laserovou puškou na terč.
  • Výcvikové překážky od SAR DOG.
    Každý pes musí tyto překážky umět zdolat, aby mohl úspěšně dokončit záchranářské zkoušky.

Tento ročník byl zvláštní tím, že jsme uspořádali nový český rekord – Nejvíce psů se šátkem kolem krku, který byl pak následně zapsán do České knihy rekordů. Celkem se sešlo 275 psů, kteří prošli vyznačenou bránou se šátkem kolem krku. Vše bylo pod přísným dohledem komisaře Agentury Dobrý den, která je oprávněna zapisovat české rekordy a dohled také doplňovaly fotoaparáry a kamery jak soukromé, tak i České televize z pořadu Chcete mě? Rekord pak byl zapsán do České knihy rekordů.

Kromě aktivit a výstavy mohli návštěvníci možnost zakoupit různé výrobky našich partnerů, kteří se akce zúčastnili také a podpořili výstavu věcnými dary pro vítěze. Lidé mohli vybírat z různého druhu sortimentu – dárkové předměty pro majitele chovatele psů, dobrůtky a pamlsky pro čtyřnohé chlupáče a nebo výtečné muffiny na sladký či slaný způsob. Na akci nechybělo ani občerstvení po celý den (teplá jídla a nealkoholické nápoje). Vyzkoušet si také mohli koloběžky a nebo jen tak sledovat dění výstavy a získat užitečné informace od ostatních majitelů a chovatelů psů.

 

   

 

 

Pomohli jsme

Z výtěžku akce jsme pak nakoupili krmivo a veterinární přípravky smluveným útulkům a psím azylům. Celkem jsme darovali krmivo a veterinární přípravky v hodnotě  45 850,-Kč, které byly rozděleny do Azylu Matýsek a Útulku Jablonec nad Nisou. Pejsci byli velmi nadšení posílají pozdrav všem návštěvníkům Happy Dog Show 2017, že jsme mohli mezi ně rozdělit 500 kg super prémiového krmiva od společnosti JK Animals. Věříme, že další ročník, který se koná 31.3.2018 bude ještě lepší, vybereme více peněz, abychom mohli darovat ještě více. Těšíme se, že nás přijdete podpořit a užít si tak den plný zábavy a zároveň pomoci dobré věci.

Partneři akce

    

 

 

Video z dílny Zdeňka Kounovského Vás vtáhne do děje a příjemné atmosféry nadační výstavy Happy Dog Show 2017:

Video od našeho sponzora SAR DOG:

Natáčela u nás Česká televize v rámci pořadu Chcete mě?:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1095970013-chcete-me/217562221300013

 

FOTOGRAFIE z akce:

Peter Konopásek 

JK ANIMALS – Markéta Horáková

Mirek Slabý

Šárka Těšik