Přeskočit na obsah

WOW!

Samonavíjecímu vodítku flexi® je již 50 let - od zasvěceného tipu k lídrovi světového trhu!

Když Manfred Bogdahn v roce 1972 venčil svého psa Purzela po hamburských chodnících, lidé byli ohromeni. Pes, který šel několik metrů před svým pánem, a přesto byl stále připoután a zastavil se stisknutím tlačítka? Geniální!

Jeho výrobek, samonavíjecí vodítko pro psa, které Bogdahn důmyslně sestavil pomocí pružinového mechanismu z motorové pily, byl nejen dokonalým prototypem, ale také základním kamenem jeho firmy flexi, založené o rok později.

Příběh úspěchu začal 1. dubna 1973.

Průlom nastal, když Manfred Bogdahn představil toto nové vodítko na veletrhu Interzoo 1974, na stánku o pouhých čtyřech metrech čtverečních…

O tehdejším unikátním výrobku a skvělé kvalitě flexi® vodítek – jak jsou dnes velmi často označovány jako synonymum kategorie – se velmi rychle začalo mluvit a bylo jen otázkou času, kdy první objednávky ze zahraničí rozezvučely telefony.

První továrna na severu Hamburku se rychle stala příliš malou a v roce 1990 bylo rozhodnuto postavit výrobní závod a vytvořit firmu světové třídy v sousedním Bargteheide.

Dnes pro značku flexi pracuje více než 350 zaměstnanců a denně vyrábí desítky tisíc samonavíjecích vodítek pro psy, která se vyváží do více než 90 zemí celého světa.

Již 50 let, od roku 1973, znamená flexi® vynalézavého ducha a kvalitu „Made in Germany“. Pro psy to znamená více volnosti na vodítku.