BULL SPORTY

Na Happy Dog Show 2020 si můžete vyzkoušet BULL SPORTY! Jedná se o sportovní disciplíny pro psy typu „bull“, resp. APBT (americký pitbulteriér), AST (americký stafordšírský teriér), BT (anglický bulteriér) a SBT (stafordšírský bulteriér). Soutěží se v kategoriích APBT/AST a SBT/BT.
U nás na akci si tento sport může vyzkoušet úplně každý odvážný pejsek, který se nebojí něco dokázat 🙂 Na místě bude i odborná asistence, která poradí a vše podrobně vysvětlí.

Původně byly tyto činnosti pracovní záležitostí, v historii např. severská plemena psů vykonávala těžké práce. Principem bull sportů je ukázat na psovi, že má chuť vyhrát, nevzdát se a že je odolný a silný vůči těžkým překážkám.

 

A na jaké překážky se můžete na Happy Dog Show 2020 těšit?

A – FRAME

Jedná se o překážku ve tvaru písmene A, kde pes musí v časové dotaci 1 minuty přeskakovat překážku tam a zpět. Čím více přeskoků, tím větší ohodnocení.

TREADMILL RACE

Pás který pes roztočí vlastní silou a měří se mu uběhnutá vzdálenost za 2 minuty. Tachometr je připevněn na konstrukci.

 

WEIGHT DRAG PULL

Každý pes musí uběhnout s připnutými saněmi s příslušným závažím stanovenou vzdálenost 40m v co nejrychlejším čase. Jestliže pes nedoběhne za cílovou čáru v časovém limitu, je pokus považován za neplatný.

CLASSIC JUMP

  • clasic jump ( skok do výšky ) se skáče přes konstrukci s tyčkami
  • pes během pokusu nemusí mít vodítko, ani obojek
  • handler může mít k sobě jednoho pomocníka
  • úkolem psa je, přeskočit co nejvyšší překážku
  • pokud pes shodí jakoukoliv tyčku, tak se jedná o faul = pokus je neplatný

LONG JUMP

Soutěží se na speciální konstrukci 6,5 metrů dlouhé a 2 metry široké pomalu se zvedající tak, že první tyčka je umístěna ve výšce 10 cm a poslední ve výšce 40 cm. Tyčky jsou od sebe vzdálené 10 cm. Úkolem psa je přeskočit co nejvíc tyček a skočit co nejdál.

 

Bull sporty si můžete vyzkoušet na Happy Dog Show 2020 zcela zdarma a bez přihlášení na výstavu. Bull sporty zajišťuje na akci  spolek Strong Bull, z.s. a Dog Academy Beroun.