Dog Racing a Cross

Na další doprovodnou akci na Happy Dog Show 2018 se můžete těšit na dog racing.

Co je to dog racing?

Je to psí sport, který je velmi podobný koňským nebo chrtím dostihům, ovšem běhá se rovná trať o velikosti 50 metrů, nikoliv elipsa jako ji známe. Dog racing pochází z USA, tam tento sport běhají pouze terriéři. Historie dog racing sahá až do 60. let minulého století.

Na Happy Dog Show 2019 budou moci si všichni pejsci vyzkoušet tento oblíbený sport. Jedinou podmínkou je věk, a to od 5-6 měsíců stáří pejska.

Jak vypadá trať a co je cílem sportu

Klasická trať je 100 metrů dlouhá, na Happy Dog Show bude dlouhá 50 metrů. Bude také oplocená, pejsek tak nemůže utéct (navíc areál Happy Dog Show je oplocen v rámci kempu Džbán). Cílem dog racingu je uběhnout jako první do cíle a v co nejrychlejším čase na konec.
Fotografie jsou pouze ilustrační, drahá může vypadat na Happy Dog Show 2019 rozdílně.

Co donutí psa běžet?

Pejsci běhají za umělou návnadou (střapec, kožka), Trať se může skládat ze tří až pěti nízkých překážek. Cíl je ohraničen stěnou, ve které je probíhající otvor odpovídající velikosti psa. Stěna je z molitanu, aby nemohlo dojít ke zranění psa.

Jak to celé probíhá?

Psi mohou běhat bez košíků, je to ukázka, pouze jednotlivě. Z boxů běhají pejskové až když znají dobře střapec. Pokud někdo kdo běhá courisng, může zkusit dát pejska do boxu. Psi dobíhají do cíle, kde uloví umělou návnadu. Měří čas a vyhrává nejrychlejší pes v součtech.

Dog racing si můžete zkusit se svým psem zcela zdarma jen na Happy Dog Show 2019 27.4.2019 v kempu Džbán na Praze 6.

    

CROSS – běh přes překážky

Navštivte také CROSS.  zaměstná se tak Váš pes a vy se proběhnete s ním.
Na dráze překonáváte různě lehké překážky. Některé můžete zdolávat i Vy osobně. Na trase jsou překážky ze třech sportů: agility, hoopers a dog racing. V počtu 20-25 překážek. Naučíme vás, jak běhat se psem bez vodítka, aby po vás neskákal nebo od vás neutíkal.
Ukážeme, jak učit překážky, aby je pes neobíhal.
A dáme návod na domácí úkoly.

Zajímá Vás dog racing nebo cross více a chtěli byste se mu věnovat i po Happy Dog Show 2019? Český dog racing zastřešuje tento sport v ČR a můžete se stát i jeho členy. Více informací o klubu, sportu a kontakty najdete přímo na stránkách Českého dog racing klubu.